MENU
26.03.2020

Nabídka psychologické pomoci pro rodiče

Vážení rodiče,

v poslední době zažíváme všichni velmi neobvyklé situace, které mohou být psychicky náročné jak pro vás, dospělé, tak i pro další členy vaší rodiny, včetně dětí. Informací o tom, jak se chovat, co dělat a co nedělat, je mnoho. Můžete je slyšet z rozhlasu, televize, číst je na internetu. Ne všechny vám však opravdu pomohou. 

Ráda bych vám nabídla kvalitní odborné psychologické rady, které zpracovali moji kolegové, odborní psychologové z Masarykovy univerzity v Brně.

Pro náročné situace vyplývající ze současného stavu zde najdete přímý a jednoduchý postup jak postupovat při řešení náročných stavů, jaká slova a věty používat, jak zklidňovat sebe i druhé – například jak svému dítěti vysvětlit celou situaci pandemie, jak s ním mluvit o koronaviru, jak zvládnout, když dítě nechce nosit roušku, jak propojit vaše děti s babičkami a dědečky, i když se nemůžou osobně stýkat ….

https://psych.fss.muni.cz/koronavirus

Pokud by vám pomohla osobní konzultace, neváhejte mě kontaktovat na mailu (sedlackova@8zsmb.cz).           

Přeji vám i dětem co nejklidnější prožívání společných chvil doma, hodně trpělivosti při domácí výuce, spoustu příjemně stráveného času v rodinném kruhu a navrch i velkou porci vzájemné tolerance.

Zuzana Sedláčková, školní psycholožka

Chystané akce