O škole

Jsme úplná základní škola umístěná v klidnější části sídliště Severní město v Mladé Boleslavi. Součástí naší školy je i MŠ a disponujeme také několika odděleními školní družiny. Do školy dochází cca 650 žáků. Ti jsou rozděleni v celkem 25 třídách (13 na prvním a 12 na druhém stupni). Průměrný počet žáků ve třídě je 25 na 1. stupni a 24 na 2. stupni.

Naše škola se snaží využívat nové formy a metody práce s žáky. Postupně je proto například zaváděno formativního hodnocení a třídní učitele využívají ve stále větší míře tripartity pro zintenzivnění spolupráce mezi školou a rodinou. Co se vybavení týče, má škola zrekonstruované dvě učebny informatiky a učebnu fyziky. Technicky zaměření žáci navíc ocení celkem šest 3D tiskáren, se kterými mohou pracovat v rámci výuky některých předmětů. Škola také disponuje chemickou laboratoří, vlastní školní dílnou, venkovní učebnou v zrekonstruovaném atriu, keramickou dílnou s pecí, či nově vybavenou cvičnou kuchyňkou. Bezbariérovou přístupnost všech místností pak zajišťuje nový výtah a upravený bezbariérový vstup.

Pro rozvoj odpoledních volnočasových aktivit nabízíme mnoho vlastních školních kroužků a několik externích, působících ve škole. V rámci podpory individuálního rozvoje žáků na druhém stupni realizujeme každoročně projekt „Učíme se jinak“, kde si žáci mohou vybrat dle svého zájmu z více než 10 nabízených témat průřezem všemi ročníky. V rámci těchto vybraných aktivit pak v průběhu školního roku absolvují 3 zážitkové dny s daným tématem a jeden závěrečný – sdílecí, ve kterém si žáci na konci roku ve svých třídách sdílejí své zážitky z projektů, promítají své prezentace atp.

Na prvním stupni nabízíme ročníkové projekty zaměřené vždy na některé vybrané téma. Nadané a talentované žáky podporujeme v rámci výuky zaváděním tzv. Obohacujících hodin, které jsou učeny žákům 2.-5. ročníku a čítají dvouhodinové týdenní aktivity zaměřené na rozvoj těchto žáků. Aktivity jsou zaměřeny na rozšířené vzdělávání, badatelskou výuku atp.

Naše škola se snaží v maximální míře o individuální přístup a komunikaci. Věříme, že právě tyto hodnoty spolu s příjemným prostředím, dokáží vytvořit to správné klima pro rozvoj všech žáků.